Ninz – Univer Multipurpose Çok Amaçlı Çelik Kapılar

Univer Multipurpose model çelik kapılar, çok amaçlı kullanıma uygun, menteşeli kapılardır. Yangın dayanımı gerekmeyen kaçışlarda yangın kaçış kapısı, ofis kapıları veya sanayi vb. yapılardaki çok yoğun olmayan mahallerde kullanılabilir.
İnce pervazlı kasa yapısı ile bitmiş yüzeylerde montaja uygundur.
Kör kasa altyapısı ve inşaat işleri tamamlanmış temiz açıklıklara, son kat boya sonrasında bile kolaylıkla uygulanabilir.
Kapıların kasaları birbirine bağlı çerçeve şeklinde dört parça haline üretilmektedir ve montaj sırasında her iki yöne açılım olanağı sağlamaktadır. Bu sayede elde edilen montaj kolaylığı nedeniyle daha hızlı montaj yapılabilmektedir.
Kapı kasası üzerinde, kapı kapandığında rahatsız edici ses çıkmasını engelleyen lastik contalar standart olarak bulunmaktadır.
Kapının her kanadında 2 adet endüstriyel tip menteşe vardır. Bir menteşe kendini kapatan yayalı, bir menteşe dikey ayar için vidalı rulman menteşedir.
Kapı kanadı içinde, kapının daha sıkı kapanmasını sağlayan takviye plakaları vardır ve aksesuar istenmesi durumunda bu plakalara montajlanmaktadır.