Menteşeli Hermetik Kapılar – Smart Drive

Hermetik menteşeli kapıların kullanım amacı, klinik steril temiz oda çevresinde mümkün olan tam sızdırmazlığı sağlamaktır. İlaç, gıda sanayii, laboratuvar, hastane ve ameliyathane gibi özel iklimlendirmelerin gerekli olduğu mekanlar için akılcı bir çözümdür.

Kullanılan kanak 52 mm kalınlıktadır ve kanat içerisinde yalıtım değeri yüksek izolasyon malzemesi (PIR) vardır. Her iki yüzey 4 mm kalınlıkta standart mavi, yeşil, beyaz ve bej renk çift yüzlü kompakt laminat panet veya AISI 304 kalitede paslanmaz çelik kaplıdır. İsteğe bağlı olarak özel renklerde üretilebilir. Kapı kanadı ile kasa-zemin arasında tam sızdırmazlık sağlanmaktadır. Kasa tam kasadır ve 75 mm ile 250 mm arasındaki duvar kalınlıklarında uygulanabilir. Kanat üzerinde standart olarak 400 mm x 400 mm boyutlarında 6 mm + 38 mm + 6 mm kalınlıkta çift camlı, gözetleme penceresi vardır. Bu pencere etrafındaki hijyenik kanat yüzeyi özelliğinden dolayı alüminyum bir çerçeve yoktur.

adyoloji odalarında panek içerisinde 2 mm kalınlığında kurşun levha kullanılarak X-Ray sızdırmazlığı sağlanır. Bu durumda gözetleme penceresi de kurşun katkılı özel cam olmaktadır.

Gizli gömme menteşe ile kanatlar kasaya bağlıdır, dolayısıyla tam hijyen ve temizlik kolaylıkla sağlanmaktadır. Kapılarda standart olartak hidrolik kapatıcı, kilit ve kol bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak dikey kol ve otomasyon seti ile birlikte uygulanabilir.