Dock Seksiyonel Kapılar

Dock model endüstriyel kapılar; yalıtılmış 615-495 mm yüksekliğinde ve 42 mm kalınlıkta panellerden oluşur. Yüksek izolasyon istedniği saniyi yapıları ve depolama alanları için rasyonel bir çözümdür. Paneller, kapının kapanması sırasında birbirine geçerken, parmak sıkışmasının engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Panellerin arası yüksek yoğunluğa sahip ve CFC içermeyen poliüretan köpük ile doldurulmuştur. 45 mm genişliğinde 2 adet galvaniz çelik bar hem paneli güçlendirmek hem de menteşe bağlantı noktalarını sağlamlaştırmak için panelin iç kısmına üstte ve altta sabitlenmiştir.

Standart dış yüzey rengi beyaz C21’dir(RAL 9002 benzeri) ve kapının üzerinde kullanılan tüm menteşeler kapı ile aynı renkte elektrostatik boyalıdır. Menteşelerin panele bağlantısını sağlayan vidalar orjinal vida kapkları ile kapatılmıştır. Ayrıca kapı panellerinin yanlarında bulunan yan kapaklar da yine kapı paneli ile aynı renkte boyalı ve derz çizgili olarak panellere bağlanmıştır.

Her panel birbirine, 2 adet sağda ve 2 adet solda olmak üzere toplam 4 adet ikili tekerlerk sistemi ile bağlanmıştır ve yan raylarda hareket etmektedir.

Genişliği 5500 mm’yi geçen veya personel kapısı bulunan Dock kapılarda güçlendirme profilleri (omega) standart olarak kullanılmaktadır.