Ninz – Univer Yangına Dayanıklı Çelik Kapılar

Tek veya çift kanatlı olarak üretilen Univer Yangın Kapıları; yangın kompartımanlarını oluşturan, yangın duvarlarının üzerinde veya ayrım noktalarındaki geçişlerde kullanılan kapılardır. Standart ölçülerde üretilen kapılar, yangın yönetmelerinde talep edilen gerekliliklere uygun olarak, ekonomik bir çözüm sağlamaktadır. Yangına dayanıklı kapılar uluslararası akredite laboratuvarlarında EN normlarına test edilmiş ve ilgili yangına dayanıklılık süresi için sertifikalandırılmıştır. Her kapının üzerinde, kapının yangına dayanıklılık sınıfını, üretim tarihini ve seri numarası ile ilgili göre test raporu bilgilerini barındıran bve uluslararası geçerliliği olan sertifika plakası bulunmaktadır.

Daha hızlı montaj için kapıların kasaları birbirlerine bağlı çerçeve şeklinde, dört parça haline üretilmektedir ve montaj sırasında her iki yöne açılım seçeneği sağlamaktadır.

Kapı kasası üzerinde, kapanırken rahatsız edici ses çıkmasını engelleyen lastik contalar standart olarak bulunmaktadır.

Standart renklerde veya opsiyonel istenilen renklerde epoksi-polyester fırınlanmış toz boya uygulanmaktadır.

Çift kanatlı kapılarda kanat düzenleyici sistem standarttır.

NDD digital baskı ile mekana uyum sağlayacak estetik bir görüntüsü vardır.

Paslanmaz çelik kol ve panik bar, hidrolik kapı kapatıcı, yuvarlak veya dikdörtgen yangına dayanıklı cam, alt mekanik ses contası, elektomagnet vs. eklenebilir.